Інформація про ліцей

Інформація

про Комунальний заклад "Вовчанський ліцей №2 Вовчанської міської ради  Чугуївського району Харківської області"

Рік заснування

Юридична адреса

Заклад відкрито в 1925 році. З грудня 1934 року школа стала називатися „Вовчанська школа імені С.М. Кірова".  15 лютого 1993 року середню школу імені С.М. Кірова було перейменовано на загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2. Рішенням ІХ сесії Вовчанської районної ради Харківської області ХХІV скликання від 07.08.2003 р. навчальний заклад було реорганізовано в заклад нового типу - Вовчанський ліцей №2 Вовчанської районної ради Харківської  області, який є правонаступником загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 м. Вовчанська Харківської області.Вовчанський ліцей №2 Вовчанської районної ради Харківської області перейменовано на Комунальний заклад "Вовчанський ліцей №2 Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області" рішенням IV (позачергової) сесії VІІІ скликання Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області від 29 грудня 2020 року №23

62504, Харківська область, Чугуївський район, м. Вовчанськ, вул. Гагаріна, 12

В. о. Іванова Алла Леонідівна

Контингент учнів

Станом на 24 лютого 2022 року в школі навчалося 645 учнів, з них учнів 1-4 класів – 275 чол., 5-9 класів – 319 чол., 10-11 класів – 51 чол.  Випускників 9-х класів -  59 учнів. Випускників 11-х класів - 22 учні.

Режим роботи

Мова навчання

До 24 лютого 2022 року школа працювала в одну зміну, навчання розпочиналося о 8.30 год.

Профільне навчання

У 2021/2022 навчальному році освітній процес у 10-11 класах  здійснювався за профільним напрямом “Математика”

Педагогічний колектив

Станом на 24 лютого 2022 року педагогічний колектив нараховував 45 педагогів, з них 40 - з вищою освітою, 5 – середньою спеціальною. Вищу кваліфікаційну категорію мали 20 учителів, І кваліфікаційну категорію - 10, ІІ кваліфікаційну категорію – 4, категорію «спеціаліст» – 11; 12 педагогів мали звання “старший  вчитель”, 4 - “вчитель-методист”, 1- "Відмінник освіти".

Забезпечення харчуванням

З 1 вересня 2021 року до 24 лютого 2022 року гарячим харчуванням було охоплено 645 учнів, з них безкоштовним гарячим харчуванням - 52 учні пільгових категорій (11 дітей позбавлених батьківського піклування, 6 дітей з малозабезпечених сімей, 3 дитини з особливими освітніми потребами, 2 дитини-сироти, 1 дитина, яка постраждала в наслідок бойових дій на сході України, 29 дітей, батьки яких є учасниками бойових дій на сході України). За рахунок батьківських коштів харчувалося 593 учні.

Творчий потенціал

Педагогічний колектив працює над реалізацією методичних проблем «Підвищення якості та результативності освітнього процесу через компетентнісно орієнтований підхід до викладання навчальних предметів у контексті вимог Нової української школи»,«Здійснення компетентнісного підходу до розвитку та виховання особистості в контексті Нової української школи». Учні ліцею  постійно посідають призові місця в ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Підтримка творчої обдарованості учнів сприяла результативній участі в   інтелектуальних конкурсах, турнірах, а саме: Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник-2021»; конкурсах з англійської мови – «Гринвіч», з історії – «Патріот», які були організовані та проводилися «Центром творчих ініціатив «Клєвєр»». Багаточисельними та результативними була участь у заходах, які не тільки поглиблюють знання учнів, але й спрямовані на екологічне виховання, виховання громадської свідомості, на розвиток креативності, інтелектуальності, творчих здібностей ліцеїстів: це Міжнародний математичний конкурс “Кенгуру –2021”, Міжнародний конкурс юних фізиків «Левеня-2021», Всеукраїнський інтерактивний природничий конкурс «Колосок», Міжнародний конкурс юних інформатиків «Бобер-2021». Шостий рік поспіль у КЗ “Вовчанський ліцей №2” працює наукове товариство «Ерудит». Результативна участь ліцеїстів у різноманітних інтелектуальних конкурсах, турнірах, спортивних змаганнях, МАНі. У 2020/2021 навчальному році 2 учениці  отримали високі результати на ЗНО: Савустян Олеся -192 бали з української мови та літератури ( з української мови -195  балів), з біології-190 балів; Шеремет Катерина - 190 балів з української мови та літератури. Учителі ліцею – переможці районного етапу, лауреати обласного етапу конкурсу «Учитель року», дипломанти обласних фестивалів “добрих практик” освітян Харківщини “Майстри педагогічної справи презентують”. Педагоги ліцею діляться досвідом роботи з колегами на сторінках фахових видань України. 34% вчителів – автори статей у фахових газетах та журналах. Ліцей № 2 став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України» в номінації “Школа успіху”. Досвід роботи ліцею описаний у книзі “Школи України 2006: Лауреати конкурсу “100 кращих шкіл України” у 9 номінаціях” (упорядники: Н.Мурашко, Н.Валентин, Ж.Сташко). К., 2006 р.

У 2021/2022 навчальному році в період воєнного стану в Україні два учні 11 класу отримали високі результати з НМТ: Томіліна Вікторія - 200 балів з математики та 193 бали з історії України, Цховребов Кирил - 192 бали з історії України.

Гурткова робота

Підвіз учнів та вчителів

Матеріально-технічне забезпечення

До 24 лютого 2022 року в ліцеї працювало 5 бюджетних гуртків: 1- "Вокальний спів" ( 2 групи), 1 - "Юні екологи",  1- "Юні географи-дослідники" , 1- "Юні дослідники".

-

До послуг учнів 28 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерних класи (10+11 ПК), бібліотека з читальною залою, актова зала, дві спортивні зали, спортивний  майданчик, дві майстерні, їдальня