Історія ліцею

Будівля Вовчанського ліцею №2 міста Вовчанська - архітектурний пам’ятник нашого міста. Вона зарахована до державного реєстру будівель пам’ятників архітектури України і знаходиться під захистом держави.

Приміщення було збудовано у 1914 році під час першої світової війни в’язнями-австрійцями і спочатку виконувало функції лазарету.
Для нашого міста Вовчанська - ця будівля не тільки цінний архітектурний пам’ятник, але й пам’ять про людину, яка на початку XX століття дуже багато зробила для розвитку міста - В.Г. Колокольцова - голову Вовчанської земської управи.
Приміщення лазарету будувалося з перспективою на мирний час. Не дивлячись на його пряме призначення, проектом було передбачена трансформація цієї будівлі під школу шляхом значного розширення коридорів. Перший випуск 10-го класу відбувся у 1935 році.
З грудня 1934 року школа стала називатися „Вовчанська школа імені С.М. Кірова”. З 1936 року стала «Вовчанською зразковою школою імені С.М. Кірова».
У роки Другої світової війни приміщення школи використовували під госпіталь. Після війни вчителі та учні школи відновили приміщення і учні повернулися до рідної школи.
15 лютого 1993 року розпорядженням за №59 представника президента Вовчанської райдержадміністрації перейменована середня школа імені С.М. Кірова на загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2.
Рішенням ІХ сесії Вовчанської районної ради Харківської області ХХІV скликання від 07.08.03 р. навчальний заклад було реорганізовано у заклад нового типу. Створено Вовчанський ліцей №2 Вовчанської районної ради Харківської області, який є правонаступником загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 м. Вовчанська Харківської області, знаходиться у спільній комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Вовчанського району.
Юридична адреса ліцею: індекс 62500, Харківська область, місто Вовчанськ, вулиця Гагаріна, 12.